Глосарій

Громадянське виховання — формування громадянськості як інтегрованої якості особистості, що дає людині можливість відчувати себе морально, соціально і юридично дієздатною та захищеною. Покликане воно виховувати у вихованця високі моральні ідеали, почуття любові до Батьківщини, потребу у служінні їй.


Історико-патріотичне виховання - виховання гордості за свій народ, наслідування його трудових і культурних традицій, формування поваги до законності і Конституції, дітей до батьків, громадян до Батьківщини.

Героїко-патріотичне виховання – формування готовності до подвигу в ім’я Батьківщини, маючи на увазі подвиг миттєвості, пориву та подвиг повсякденного труда.

Військово-патріотичне виховання – підготовка до військової служби, наслідування традиціям Збройних Сил України та кращим надбанням армії.

Культу́ра  — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії.

Духовність – це поєднуючі складові суспільства, виражені у вигляді моральних цінностей і традицій.

Загальнолюдські цінності — цінності, що не залежать від класових інтересів, симпатій, уподобань, однакові для представників усіх класів і верств суспільства.

Моральність - це сукупність моральних законів, по яких живе людина, тобто законів, які він сам визначає для себе, залежно від виховання, що оточують його людей і т.д.

Патріотизм - особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, традицій.

Націона́льна свідо́мість — сукупність теоретичних, буденних, масових, елітних, власне національних і зарубіжних ідей, настанов, прагнень, культурних набутків, які сприяють прогресивному розвитку нації в усіх сферах її функціонування.

Національна гідність — поняття моральної свідомості й категорія етики, що включає в себе моменти усвідомлення індивідом свого суспільного значення й визнання цього значення з боку суспільства.

Громадянськість - готовність і здатність людини, громадянина до активної участі у справах суспільства і держави на основі глибокого усвідомлення своїх прав і обов'язків.

Гідність — це поняття моральної свідомості, яка виражає уявлення про цінність всякої людини як моральної особистості, а також категорія етики, яка означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості.